ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Kadın Yüksek Taban Spor Ayakkabı Modelleri

Ayaklarınızın ihtiyacına uygun iyi ayakkabılar giymek, özellikle fiziksel aktivitelerinizi rahatsızlık duymadan gerçekleştirmek için çok önemlidir. Günlük yaşam için cesur, modaya uygun, şık ve rahat yüksek taban spor ayakkabı modellerini birçok farklı şekilde kombinleyebilmeniz mümkün!

Kalın Tabanlı Spor Ayakkabılar Rahat Mıdır?

Ayakkabı seçimi bir zorunluluktan çok moda konusu haline geldi. Ve sonuç olarak, farkında olmadan ayaklarınızın sağlığını etkilerler. Bu senaryoyu değiştirmek için, ayakkabı satın aldığınızda size neyin fayda sağladığını ve neyin size zarar verdiğini bilmeniz önemlidir. Temel bir faktör, ayak tabanının korunması olduğu için tabanın rahatlığıdır. Yanlış ayakkabı seçerek olumsuz sonuçlar alabilirsiniz. Sizin için en iyi yüzeyin türünü bilmek için hangi aktiviteye ihtiyacınız olduğu konusunda net olmaktır.

Yürüyüş ayakkabısı, motor aktivite yapmaya uygun bir ayakkabı türüdür. İster uzun yürüyüşler, ister hızlı yürüyüşler olsun, vücudun ağırlığını en iyi şekilde taşıyabilecek ve yerdeki darbeye uyum sağlayabilecek doğru ayakkabıyı seçmelisiniz. Böylelikle saatlerce yürümek sizin için sorun olmayacaktır. Unutmayın, iyi ayakkabılar sizi çok daha uzun süre dayanacak ve bu da sizi birçok gardırop masrafından kurtaracaktır. Tavsiyemiz iyi bir seçim yapmanıza yardımcı olacaktır!

Yüksek taban spor ayakkabı rahat ve dayanıklıdır, koşu veya trekking ayakkabısı gibi her türlü spor aktivitesine uyum sağlar. Kalın taban spor  spor ayakkabı her şeyden önce rahatlık ve kadınlık arasındaki kombinasyondur. Ece’nin Butiği ,kadın yüksek taban spor ayakkabı modelleri fiziksel aktivite sırasında benzersiz rahatlığı garanti eden tasarımcılar tarafından geliştirilmiştir.

Elastik ve kalın taban, yürürken darbeyi yumuşatabilir, engebeli yüzeylerde yürümeyi daha rahat ve keyifli hale getirir. Tabanı yüksek spor ayakkabı içerisinde ayak bileği ekleminiz güvenli bir şekilde sabitlenecektir. Bu ayakkabılarla hareket etmek kolay olacak. Yürüyüş için,  tabanlı neme dayanıklı malzemelerden yapılmış spor ayakkabılar mükemmeldir.

Düşük kaliteli veya yetersiz taban kullanımı,  nasır ve yaralanma geliştirme olasılığını artırır. Bu nedenle ayakkabılarla yapacağınız aktivite için gerekli özellikleri karşılayıp karşılamadığına her zaman dikkat etmeniz çok önemlidir.

  • Kauçuk tabanlar: Aşınmaya karşı çok dayanıklı bitkisel bir malzemedir. Diğerlerinden biraz daha ağırdırlar, ancak büyük bir esnekliğe ve dayanıklılığa sahiptirler.
  • Deri taban: Tabanlar için daha rahat ve kaliteli bir malzeme olmasıyla öne çıkar. Terlemeyi sağlar, bu nedenle ayakların terlemesini ve kötü koku almasını engeller.
  • Poliüretan tabanlar: Günümüzde en çok kullanılanlardır. Farklı kimyasalların kombinasyonundan sonra yüksek kaliteli, hafif ve elastik bir üründür. Ayrıca iyi darbe direnci sağlarlar.
  • Kauçuk tabanlar: Diğer malzemelerin birçok avantajını bir araya getirir. Soğuk iklimler veya kış mevsimi için en çok tavsiye edilmeseler de hafif oldukları kabul edilir.
  • Krep taban: Kauçuğun bir türevinden yapılırlar. Çok esnek ve dayanıklı bir malzemedir. Zeminler veya nemli ortamlar için idealdir.

Kalın Tabanlı Spor Ayakkabıları Kimler Giyebilir ?

Spor ayakkabı yüksek taban modelleri modaya uygun giyinen tüm kadınların ortak tercihi oluyor. Yaşlılar için ayakkabı satın almak geniş bir araştırmayı içermektedir. Yıllar geçtikçe cilt kurur, sertleşir ve hareket kabiliyetini kaybeder. Bu durumlarda daha esnek tabanlı ve iyi bir desteğe sahip rahat ayakkabılara ihtiyaç duyulur.

Yüksek taban spor ayakkabı modelleri gençler arasında çok popüler, havalı görünüyor ve günlük hayata kolayca uyum sağlıyor.

Yüksek Taban Spor Ayakkabı Kombinleri

Beyaz yüksek taban spor ayakkabı özellikle yaz boyunca moda olmanın olmazsa olmazı.  Bazı kadınlar için ayakkabının en önemli özelliği çok yönlü kullanılabilinilmesidir. Her şeye uyan bir ayakkabı hayal ediyorsanız, Ece’nin Butiği yüksek tabanlı spor ayakkabı modelleri bu ihtiyacınızı karşılayacaktır. Çeşitli renk ve modelleri stil oluşturmanız için sonsuz olanaklar sağlamaktadır. Farklı renkler ve pop-up efektli renk kombinasyonları arasından seçim yapabilirsiniz. Giyeceğiniz siyah yüksek taban spor ayakkabı klasik temada kalırken size feminen ve şehirli bir görünüm kazandıracaktır. Spor ayakkabılarınızın göz alıcı olmasını istiyorsanız sarı, turuncu veya parlak kırmızı gibi gösterişli renkleri de tercih edebilirsiniz.

Elbise veya etek gibi bu feminen giysiyi spor ayakkabılarla birleştirmek bir zamanlar düşünülemezdi. En büyük moda evlerinin, şık giysileri ve aksesuarları gündelik kıyafetlerle birleştirilmesinden oluşan bir trend… Tabanı yüksek spor ayakkabı pantolon ve eteklerle kombinler için mükemmeldir. Feminen bir görünüm için, tabanı yüksek spor ayakkabı tercih edilebilir. Trend olmak istiyorsanız, eteğinizi topuklu ayakkabılarla değil yüksek tabanlı spor ayakkabı ile kombinleyebilirsiniz!

Spor Ayakkabı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Spor ayakkabı satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli faktör ayakkabı numarasıdır. Yürürken ayaklar şiştiğinden, ayaklar için rahatlık ve destek sağlamak için ayakkabının boyutunun yeterli olması önemlidir. Ayakkabılar çok büyükse, ayaklarda kabarcıklara veya yaralanmalara neden olabilir.

Parmağınızı spor ayakkabının arkası ile topuğunuz arasına sokmayı başarırsanız, doğru numarayı seçmişsiniz demektir. Genel bir kural olarak, ayakkabılar ne kadar sert olursa, yürürken ayakların rahatlığını sağlamak için o kadar fazla boşluk bırakılmalıdır. Yeni bir çift satın almadan önce bağcıkların tam oturmasını kontrol edin, yürürken çözülmemelidir. Ayağın stabilitesini sağlamak için bir yürüyüş ayakkabısının tabanı hafif, yoğun malzemelerden yapılmış ve sağlam bir topuğa sahip olmalıdır. Ayakkabıları aynı anda iki ayak üzerinde denemek gerekir, çünkü doğası gereği her insanın ayakları farklı uzunluklardadır.

Topuğun ayakkabının topuğuna dayanmaması önemlidir. Ayakkabılar sıkı olmamalıdır, bu ayak deformitesi, varis, diz ve omurga ile ilgili problemlerden kaçınmanıza izin verecektir. Ayakkabılarda yürümeniz, zıplamanız ve hatta koşmanız gerekir. Rahat olmalı ve rahatsızlık yaşamamalısınız.

Yüksek tabanlı spor ayakkabı en iyisi olması için dayanıklı ve nefes alabilen malzemelerden yapılmış olmaları gerekir. Bu tarz ayakkabılarda ayaklarınız terlemeyecek ve kendinizi rahat hissedeceksiniz. Hafif ve esnek taban, uzun yürüyüşlerden sonra bacaklarda ağırlık oluşmasını önlemeye yardımcı olacaktır. Spor ayakkabılar, ayağın yapısına uygun anatomik bir tabana sahip olmalıdır. Bu tasarım yürüyüşünüzü kolaylaştıracak.

Kalitesiz ayakkabı giymek sağlığınızı etkileyecektir. Çoğu zaman ayağınızda ağrı hissederseniz, bunun nedeni sadece yorgunluktan değil, yanlış ayakkabı seçiminden de kaynaklanabilir. Tabanı aşınmış ayakkabılar giyerseniz, bu uzun vadede bazı bölgelerde aşırı yüklenme nedeniyle ayaklarınızda ağrılara neden olabilir. Ayrıca yürüyüş şeklinizi de değiştirebilir. Aynı şey taban çok sert olduğunda da gerçekleşebilir.

Yüksek Taban Spor Ayakkabı Fiyatları

Yüksek spor ayakkabılardan hoşlanıyorsanız ve özellikle şık olmak istiyorsanız Ece’nin Butiği tam da size göre! Hemen bütçenize uygun yüksek tabanlı spor bayan ayakkabı modelleri  arasından size en uygun olanı seçmeye başlayabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR