ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

İnce Topuklu Ayakkabı Modelleri

İnce topuklu ayakkabı modelleri; önü açık ya da kapalı ve yüksek ya da kısa topuk boyuna sahip çeşitleri ile vitrinlerde yer alır. Topuklu ayakkabının vadettiği zarif ve feminen duruşu en çok sağlayan model ince topuklu ayakkabıdır dersek abartmış olmayız. Şık bir imaj için sıklıkla tercih edilen bu model, birçok kadının vazgeçilmezi arasında bulunuyor.

İnce Topuklu Ayakkabı Rahat Nasıl Giyinir?

İnce topuklu ayakkabılar, zarif olmakla birlikte genelde hassas bir yapıda üretilirler. Bu sebeple yanlış kullanım alışkanlıkları ayakkabının çok çabuk yıpranmasına sebep olur. Ayakkabılarınızın daha uzun ömürlü olması için ayakkabıyı giyerken dikkatli davranmaya başlamalısınız. Ayakkabınızı oturarak giymenizi tavsiye ediyoruz. Böylece ayağınızı ayakkabıya tam olarak yerleştirdikten sonra ağırlığınızı ayakkabıya vermiş olursunuz ve yük bir anda ayakkabının uç kısmında toplanmaz. Ayak ucunuzu ayakkabının ucuna tam olarak yerleştirdikten sonra yavaşça topuğunuzu oturtun. Ardından ağırlığınızı hem ayak ucunuza hem topuğa vererek ayağa kalkabilirsiniz.

İnce topuklu ayakkabılar, topuğun yer ile temas ettiği yüzeyin alanının dar olması sebebiyle yere uyguladığınız basıncı arttırır. Bu durum kısa ince topuklu ayakkabı için çok söz konusu olmasa da yüksek ince topuklu ayakkabılarda sizi zorlayabilir ve ayaklarınızın ağrımasına sebep olabilir. Bunun bir nebze önüne geçmek ve özellikle uzun süreli kullanımlarda ince topuklularınızı rahat giyebilmeniz için jel tabanlıklardan destek alabilirsiniz. Bu ürünler, ayağınızın ayakkabı içinde kaymasını önler ve daha konforlu bir gün geçirmenizi sağlar. Özellikle önü açık modellerde ayağınızın öne gitmesine engel olur, bu sayede ayakkabının size vereceği rahatsızlık minimuma iner. Tek bant ince topuk ayakkabı giyeceğinizde de bandın yerinde sabit kalması için bu tür ürünleri kullanmanızı öneririz.

İnce Topuklu Ayakkabıyla Nasıl Yürünür?

İnce topuklu ayakkabı ile özgüvenli bir şekilde yürümenin yolu öncelikle doğru topuk boyunu seçmekten geçer. Topuklu ayakkabı ile yürürken dizlerinizi kırmamanız gerekir. Dizlerinizi kırdığınızda duruşunuz da bozulur, kamburunuz çıkar ve boynunuzla beraber başınız öne doğru kavislenir. Bu da hoş olmayan bir görüntü sergilemenize sebep olur.

Herkesin postürünü bozmadan üzerinde durabileceği ve sağlam adımlar atacağı topuk boyu farklıdır. Unutmayın, daha zarif ve daha kadınsı görünmek için tercih edilen ince topukluları giyip de komik görünmek istemezsiniz. Topuklarla aranız pek iyi değilse ya da topuklu giymeye yeni başlıyorsanız 10-15 cm topuğa sahip olan ayakkabıları değil 5 cm ince topuklu ayakkabı modellerini tercih etmenizi öneririz. Topuklu ayakkabı üzerinde durmaya ve yürümeye alıştıkça topuk boyunu arttırabilirsiniz.

İnce topuklu ayakkabı ile yürürken düz bir çizgide kalmaya özen gösterin. Podyumda olmadığınız müddetçe cat walk yapmanıza gerek yok ancak her koşulda bacaklarınızı birbirinden ayrı tutarak yürümemelisiniz. Yürürken ayaklarınıza bakmayın, sanılanın aksine bu düz yürümenizi sağlamaz. Hatta dengenizi kaybetmenize sebep olabilir. Üstelik, sürekli ayaklarınıza baktığınızda özgüvenli görünmeniz imkansızlaşır.

İnce topuklu ayakkabı giydiğinizde küçük adımlar atmanız gerekir. Normal adım uzunluğunuzu bir miktar kısalttığınızda ince topuklu ayakkabı ile çok daha rahat yürürsünüz ve daha iyi görünürsünüz. Uzun ve geniş adımlarla yürüdüğünüzde feminen duruşunuz bir anda kabalaşabilir. Ayrıca ince topuklu ayakkabılar hızlı yürümek ve koşuşturmak için de hiç uygun değildir. Ayağınızda ince topuklu ayakkabı varken seri hareket ettiğinizde bileğiniz burkulabilir ya da incinebilir.

Yürürken dizlerinizin öne doğru gitmemesi gerekir. İnce topuklu ayakkabı ile yürürken dik durduğunuzdan emin olun. Bel çukurunuzu korumalı ve göğsünüzü dışarıda tutmalısınız. Kendinizi kasmayın, dik durmak için fazla çabaladığınızda hareketleriniz robotikleşebilir ve bu zarafetten çok uzaktır. Vücudunuzu doğru kullanmalısınız, böylece doğal ve yumuşak bir şekilde hareket etmeniz mümkün hale gelir.

Ayağınızda ince topuklu ayakkabı varken merdiven inip çıkarken de dikkatli davranmalısınız. Merdivenleri düz bir şekilde inmeye çalıştığınızda basışınız dengesizleşir. Üstelik dar merdivenlerde hem ayak ucunuzu hem topuğunuzu merdiven yüzeyine yerleştiremeyebilirsiniz ve bu düşüp yuvarlanmanıza sebep olabilir. Merdivenlerdeyken muhakkak vücudunuzu hafif yana doğru çevirin ve merdivenlere yan basın. Böylece dengenizi kaybetmeden hareket etmeniz mümkün olur ve ince topuklu ayakkabıya yakışır şekilde zarif görünürsünüz. Özellikle mini etek giydiğinizde merdivenleri bu şekilde inip çıkmanızın şart olduğunu hatırlatalım.

İnce Topuklu Ayakkabı Nasıl Kombinlenir?

İnce topuklar özenli bir imaj çizmenize yardımcı olur. Günlük hayatınızda daha çok düz ayakkabılar ya da kalın topuklar kullanıyorsanız özel günlerde ya da şık olmanız gereken ortamlarda ince topuklu ayakkabı tercih edebilirsiniz. İnce topuklar skinny jeanler ve kalem eteklerin vazgeçilmez tamamlayıcısıdır. Casual bir şıklık yakalamak istediğinizde skinny jeanin üzerine vücut tipinize uygun ve tarzınıza göre bluzlar giyebilirsiniz. Hatta pamuklu t-shirt üzerine alacağınız deri ya da blazer bir ceket ile de ince topuklu ayakkabı kombininizi tamamlayabilirsiniz. T-shirt ve deri ceket size erkeksi geliyorsa dantelli braletler ve taş detaylı takılar ile birlikte kullanmanızı öneririz.

Kalem etekler; slim-fit gömlekler, saten bluzlar ve triko kazaklarla çok iyi eşleşir. Kalem etek sık kullandığınız bir parçaysa dolabınızda mutlaka bir çift ten rengi bir çift de siyah ince topuklu ayakkabı bulundurmanız kombin yaparken işinizi çok kolaylaştıracaktır. Klasikleri seviyorsanız tercihinizi stilettolardan yana yapmanızı tavsiye ederiz.

Mezuniyet töreni için A form straplez ya da öpücük yaka mini bir elbise ve ince bant topuklu ayakkabı kombini yapabilirsiniz. İnce bantlı topuklu ayakkabı modellerinin saten, süet, deri gibi farklı seçenekleri vardır. Bunlar arasından elbisenizin tarzına uyacak modeli seçebilirsiniz.

İnce topuklu ayakkabınız ile alışılmadık bir kombin yapmak ya da sokak stilini yakalamak istiyorsanız tercihinizi beyazdan yana kullanın. Açık renk yırtık bir boyfriend jeanin altına beyaz ince topuklu ayakkabı giyebilirsiniz. Üzerine eskitme yıkamalı kayık yaka bir tişört ya da dekolteli bir bluz giyip askılarında dantel, sim ya da taş detayları olan bir büstiyer ile kombininizi tamamlamanız mümkün. Beyaz ince topuklu ayakkabıyı haki, lacivert, siyah gibi renklerle birlikte de kullanabilirsiniz. Örneğin haki renk skinny bir kargo pantolon üzerine kot gömlek giydiğinizde son dokunuş olarak beyaz ince topuklularınızı kullanıp kıyafetinize bambaşka bir hava kazandırabilirsiniz.

İnce topuklu ayakkabı ile kombin yaparken vücut tipinizi mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. İnce topuklar kalçanızı ön plana çıkarır. Armut ya da kum saati vücut tipine sahipseniz ince topuklu ayakkabı giydiğinizde belinizin inceliğini vurguladığınızdan emin olun. Böylece vücut proposiyonunuz çok daha iyi görünecektir.

İnce Topuklu Ayakkabı Fiyatları

Kendiniz için ideal topuk boyunda, tarzınıza uygun ve hayallerinizi süsleyen ayakkabılar Ece’nin Butiği’nde sizleri bekliyor! Ece’nin Butiği, uygun fiyatlar ile kaliteyi birleştirerek ön plana çıkıyor.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR