1 2 >

Kadın Topuklu Babet Modelleri

1950’lilerde Marilyn Monroe ve Audrey Hepburn gibi dönemin ünlüleri ile popüler olmaya başlayan babet model kadın ayakkabıları modanın değişimi ile birlikte zaman içerisinde topuklu hale gelmiştir. Günümüzde ise topuklu babetler, her kadının ayakkabı dolabının vazgeçilmez bir parçasına dönüşmüştür.

Topuklu babetler kolay giyimi ve her kombinin altına uyumasından dolayı kadınların favori ayakkabı modelleri arasında yer almaktadır. Ayrıca her bütçeye hitap eden geniş fiyat aralığında satılması ile de sıklıkla tercih edilen bir kadın ayakkabı modeli olmuştur. Farklı modeldeki alternatiflere sahip topuklu babetler ile tarzınızı gözler önüne serip herkesi stilinize hayran bırakabilirsiniz.

Tarzınızı ve kombinizi tamamlayacak birçok çeşitte kadın topuklu babet modeli bulunuyor. Süet ve deri topuklu babetlere ek olarak arkası açık, bilekten bağlamalı ya da sivri burun ucuna sahip topuklu babet modelleri ile modanın ikonu olabilirsiniz.

Topuklu Babetler Nasıl Kombinlenir?

Topuklu babetler her kadının kombinindeki kurtarıcı parçalardan bir tanesidir. Bir jean altına tercih ettiğiniz topuklu babet ile spor şıklığın tadına varabilirsiniz. Veya iş yerinizde ince topuklu ya da stiletto giymek yerine daha rahat ama bir o kadar şık bir alternatif arıyorsanız topuklu babetler tam size göre. Blazer ceketiniz ve pantolonunuzun altına giyeceğiniz topuklu babetleriniz ile smart casual havasının keyfini çıkarabilirsiniz.

“Ben modanın vintage tarafıyım.” diyorsanız topuklu babetler de size göre! Soft renkli bir topuk babetinizi yüksek bel kesimli pantolon ile kombilediğinizde tüm gözlerin size çevrilmesine hazır olun! Etek ve şort gibi yazlık kıyafetlerinizi de topuklu babetler ile kombinleyebilirsiniz.

Peki ya kışın? Topuklu babet içerisine çorap giyme düşüncesi pek çok kadını cezbeden bir trend olmasa da kışın topuklu babet içerisine giyeceğiniz çorap ile farkınızı ortaya koyabilir ve yaratıcı stilinizle herkesi kendinize hayran bırakabilirsiniz. Ayrıca kim demiş kışın topuklu babet giyilmez diye! Su geçirmez bir malzemeden yapılan ve sert tabanlı bir topuklu babet modeli seçmeniz halinde bal gibi de kışın topuklu babet giyilir. Kısacası hemen hemen her kombinin altına rahatlıkla tercih edebileceğiniz topuklu babetler ile sokak ve iş modasının yıldızı siz olacaksınız.

Topuklu Babet Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Topuklu babetler rahat ve şık oluşlarıyla her kadının favorisidir. Fakat, her kadın kendine uygun topuklu babeti kolay bir şekilde seçilmez. Bu yüzden bir topuklu babet alırken ayakkabının size uygun olduğundan emin olmalısınız.

Topuklu babet alımında seçtiğiniz modelden emin olmak için bazı küçük ipuçları bulunuyor. Bu ipuçlardan ilk ayak şeklinizdir. Ayaklarınızın geniş ya da taraklı bir yapıya sahip olması durumunda topuklu babetin ayak yapınıza uygun olduğudan emin olun. Aksi takdirde, ayağınıza dar veya küçük gelen ayakkabılar ayaklarınızda yara ve nasıra neden olabilir. Bu yüzden kendi ayak numaranıza ya da ayak numaranızın bir büyüğüne göre bir topuklu babet modeli seçmeniz sizin için en doğrusudur.

Ayak şekliniz kadar gün içerisinde ayakta durduğunuz veya yürüdüğünüz zaman süresi de topuklu babet alırken dikkat etmeniz gereken detaylardan bir tanesidir. Gün içerisinde fazla hareket halinde iseniz çok ince uçlu bir topuklu babet almanız tavsiye edilmez. Bunun yerine daha kalın topuklu ve bilek bağcığını destekleyen iç yapıdaki bir topuklu babet modeli satın almanız gerekir.

Topuklu Babetler Nasıl Temizlenir?

Her ayakkabı modeli gibi topuklu babetlerde de zamanla aşınma ve kirlenme nedeniyle eski güzel görüntüsünü kaybetmeye başlar. Topuklu babetlerinizin ilk günkü canlılığında kalması için onları belirli aralıklarla temizlemeniz gerekir. Öte yandan topuklu babet temizliğinde oldukça yaygın olarak kullanılan hatalı yöntemlerde bulunmaktadır.

Bu hatalı yöntemlerin başında topuklu babetlerin çamaşır makinesinde yıkanarak temizlenmesi gelmektedir. Düşünülenin aksine çamaşır makinesi ile topuklu babet temizliğinin yapılması, ayakkabıyı temizlemekten ziyade ona zarar vermektedir. Bir başka ifade ile, topuklu babet üstündeki kumaş türünden iç tabanlarındaki karton katmanlara kadar topuklu babetlerin her bir detayı çamaşır makinesinde yıkanmaktan dolayı zarar görmektedir.

Bu yüzden çamaşır makinesi yerine topuklu babetler daha çok yumuşak bir fırça ve bez yardımı ile temizlenmelidir. Topuklu babetlerin yapıldı malzemeler de bu kadın ayakkabısı modelinin temizliğinde oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Örneğin, süetten yapılmış bir topuklu babet temizliğinde asla su kullanmamalısınız. Aksi takdirde, su kullanımı süette leke bırakarak ayakkabının görüntüsüne zarar verecektir.

Rugan ve deri topuklu babetler için fırça ya da bez yerine cila kullanılması tavsiye edilir. Topuklu babetinizin rengine eş olarak uyguladığınız ayakkabı cilası ile rugan ve deriden yapılmış topuklu babetleriniz ilk günkü parlaklığını koruyarak ışıldamanızı sağlayacaktır.

Yumuşak fırça, nemli bez ve ayakkabı cilasına ek olarak, topuklu babet temizliğinde çamaşır tozu ve bikarbonat karışımından elde edilen macunu da nemli bir bez yardımı ile kullanabilirsiniz. Bu macun ile ayakkabınızın üstünde oluşan lekelerden oldukça pratik bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Topuklu babet temizliğinde koruyucu sprey kullanmanız da tavsiye edilir. Yumuşak bir fırça ya da çok hafif nemli bir bez yardımı ile temizlediğiniz topuklu babetlerinizin üzerine koruyucu sprey sıkmanız ayakkabılarınızın hem sağlamlığını hem de görüntüsündeki canlılığın kalıcılığını artırır.

Bir ayakkabı temizliğinde ayakkabının dışı kadar içi de önemlidir. Özellikle çorapsız da giyebileceğimiz ayakkabı modellerinde terden dolayı bakteri oluşumu daha kolay olmaktadır. Topuklu babetler de çorapsız giyilebilen bir kadın ayakkabısıdır. Bu yüzden topuklu babetlerin iç kısımlarının da talk pudrası ve bikarbonat soda karışımı ile temizlenmesi gerekir.

Topuklu babetlerin temizliğindeki en son ki püf nokta ise ister iç kısmı isterseniz de dış kısmı temizlemiş olun, temizlik işleminin bitmesinin ardından topuklu babetlerinizi kurumaya bırakın. Kurumamış topuklu babetlerinizi giymeyerek ayak hijyeninizi koruyun.

Topuklu Babet Nasıl Bir Ayakkabıdır?

Babetler yuvarlak burun kısmına sahip hafif gündelik bir kadın ayakkabısıdır. Topuklu babetlerin normal babetlerden tek farkı ise tabanlarında kalın ya da ince kalınlıklara sahip bir topuğun bulunmasıdır.

Topuklu babet modelleri modanın kendini sürekli yenilemesi ile birlikte çeşitlenmiştir. Bazı topuklu babet modelleri bilekten bağlamalı iken bazıları uzun bağcıklar ile yapılan bir görünüme sahiptir.

Topuklu Babet Fiyatları

Topuklu babetler kullanım kolaylığı ile rahatlığı ve şıklığı aynı anda sunmasının yanı sıra uygun fiyatlı ayakkabı modellerinden bir tanesi olması ile ön plana çıkıyor. Kadın ayakkabısı modelinin fiyatlarını etkileyen faktörler arasında topuklu babetin yapımında kullanıldığı kumaş türü oldukça büyük rol oynuyor. Yani, süet topuklu babet modelleri deri ve diğer malzemelerden yapılan topuklu babet modellerine göre daha pahalıdır.

Topuklu babet fiyatlarını etkileyen diğer en önemli faktör ise ayakkabının rengidir. Hemen Ece’nin Butiği’nden özel tasarımları inceleyerek kombininizi kolaylıkla tamamlayabilmeniz mümkün!

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR