₺1.399,90 Vat included
₺1.166,58 Vat included
₺1.399,90 Vat included
%17 Sale
%17Sale
Free Shipping
₺1.166,58 Vat included
₺1.399,90 Vat included
%17 Sale
%17Sale
Free Shipping
₺1.349,90 Vat included
Free Shipping
%100 Genuine leather
₺1.349,90 Vat included
₺1.349,90 Vat included
₺1.349,90 Vat included
Free Shipping
%100 Genuine leather
₺1.349,90 Vat included
₺1.349,90 Vat included
₺928,50 Vat included
₺1.299,90 Vat included
₺999,92 Vat included
₺1.299,90 Vat included
₺999,92 Vat included
₺1.299,90 Vat included
₺1.399,90 Vat included
₺1.399,90 Vat included
₺1.399,90 Vat included
₺1.349,90 Vat included
₺1.349,90 Vat included
₺1.349,90 Vat included
₺559,92 Vat included
₺699,90 Vat included
₺1.111,03 Vat included
₺1.499,90 Vat included
%26 Sale
%26Sale
Free Shipping
₺1.399,90 Vat included
₺1.349,90 Vat included
1 2 >

Kadın Spor Ayakkabı Modelleri

Kadın günlük ayakkabı modellerinin en rahatı olan spor ayakkabılar, klasik modellerin yanı sıra; su geçirmez spor ayakkabı, kışlık spor ayakkabı, gizli topuk spor ayakkabı gibi farklı nitelikteki seçenekler ön plana çıkıyor. Bu sayede sadece konfor vaad etmeyerek, birçok ihtiyaca da yanıt veriyor. Hem rahatlığı hem de şıklığı yakalamak için kadın spor ayakkabı modelleri tercih ediliyor. Birçok kombinin de tamamlayıcı parçası oluyor. Kadın spor ayakkabı modelleri arasından; dolgu topuk spor ayakkabı ve yüksek taban spor ayakkabı modelleri ise son zamanların gözdeleri.

Spor Ayakkabılar Hangi Ürünlerden Yapılır?

Günlük spor ayakkabı olarak sıklıkla tercih edilen bez spor ayakkabılar, genelde kanvas gibi kumaşlardan üretilir. Soğuk ve yağışlı havalarda olmasa bile bahar aylarında rahatlıkla giyilebilir. Casual kombinleri çok iyi tamamlayan bu ayakkabıları, yazın keten pantolonlarınızla eşleştirerek ofis hayatınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kadın spor ayakkabı modelleri genellikle deri kullanılarak üretilmektedir. Kaliteli deri kullanılarak yapılan ayakkabılar, uzun kullanım ömrüyle en çok tercih edilen modellerdendir. Günümüzde spor ayakkabıların çoğu ortam için tercih edilir hale gelmesiyle, artık modeller süet ve rugan gibi farklı materyallerden de üretiliyor. Spor ayakkabı alırken hangi amaçla kullanacağınızı belirlemeli ve kullanım amacınıza uygun malzemeden yapılmış bir model tercih etmelisiniz.

Spor Ayakkabı Temizliği Nasıl Yapılır?

Kadın spor ayakkabı modelleri, günlük giyimde sıklıkla tercih edildiği kullanıldığı için yıpranabiliyor. Ancak spor ayakkabınızın temiz olması imajınız için son derece önemli. Spor ayakkabılarınız için bir temizlik rutini oluşturmalısınız. Böylece ayakkabılarınızı daha uzun süre kullanmanız da mümkün olacaktır.

Spor ayakkabı temizliğinde, akla ilk gelen yöntemlerden biri çamaşır makinesi. Bu yöntem kanvas gibi kumaşlardan yapılmış bez kadın spor ayakkabı modelleri için tercih edilebilir. Spor ayakkabılarınızı makineye atarken makinenin yüksek devirde sıkma yapmayacak kısa yıkama programını tercih edin. Deri spor ayakkabı gibi modelleri ise kesinlikle çamaşır makinesine atmayın. Bu ayakkabılarınızın formunun bozar ve kullanım ömrünü kısaltır. Ayrıca ayakkabı yüzeyinde çatlamalara sebep olabilir. Spor ayakkabılarınızın bağcıklarını bir kese içine koyup benzer renklerle birlikte çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz.

Arzu ederseniz spor ayakkabı temizliği için özel üretilen temizleyici ve sünger gibi ürünlerden edinip ayakkabılarınızı bunlarla temizleyebilirsiniz. Ancak evinizde bulunan pratik malzemelerle de spor ayakkabılarınızın temizliğini gerçekleştirebilirsiniz. Su, beyaz sabun, sirke, temiz bir bez ve eski bir diş fırçası kadın spor ayakkabı temizliği için yeterli olacaktır.

Ilık su ve beyaz sabun kullanarak bir karışım hazırlayın. Diş fırçasını bu karışıma batırın ve spor ayakkabılarınızı nazikçe fırçalayın. Her tarafını fırçaladıktan sonra nemli bir bezle ayakkabılarınızı silin ve kurumaya bırakın. Güneşte kurutmak, en iyi yoldur. Kadın spor ayakkabı temizliğinde sirkeyi de tıpkı sabun gibi kullanabilirsiniz. Sirkeyi suyla seyreltin ve temiz bir bezi bu karışıma batırın. Ardından bu bezle spor ayakkabılarınızın yüzeyini nazikçe ovalayın. Silme işleminden sonra kuru bir bezle ayakkabının ıslaklığını alın ve ayakkabılarınızı güneş altında kurutun.

Beyaz kadın spor ayakkabı modelleri bakımı diğer modellere göre biraz daha özen ister. Üzerlerindeki lekeler zamanla kronikleşebilir ve temizlemesi zor bir hal alabilir. Beyaz sabun ve sirkenin yeterli gelmediği durumlarda renksiz diş macunu ve asetondan destek alabilirsiniz. Diş macunu, beyazlatıcı maddeler içerir. Diş fırçası yardımıyla beyaz spor ayakkabı lekelerinden kurtulmanızı sağlar. Aseton, oldukça güçlü bir kimyasaldır. İçerdiği çözücüler ayakkabınızdaki kirleri çözmede sirke ve sabuna göre daha iyi performans göstermesini destekler. Bir parça pamuk üzerine dökeceğiniz asetonu ayakkabılarınızı temizlemek için kullanabilirsiniz. Her iki ürünün de renksiz olmasına dikkat edin, renkli bir aseton ya da diş macunu ayakkabınız üzerinde iz kalmasına sebep olabilir.

Kadın spor ayakkabı modelleri dış temizliği kadar iç hijyeni de oldukça önemlidir. Birden fazla kadın spor ayakkabı edinmeniz ve onları dönüşümlü olarak giymeniz en iyisi olacaktır. Karbonat kullanarak ayakkabınızın iç temizliğini yapabilirsiniz. Temiz bir keseye karbonat koyup bir gece kadar spor ayakkabılarınızın içinde beklettiğinizde hem koku probleminden kurtulursunuz hem de ayakkabınızda bakteri üremesinin önüne geçmiş olursunuz.

Kadın Spor Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kadın spor ayakkabı modelleri arasından seçim yaparken önceliğiniz kesinlikle konforunuz olmalı. Çoğu spor ayakkabı rahattır, ancak ayak yapınıza uymayacak bir model size rahat hissettiremez. Örneğin ayak bilekleriniz kalınsa bilekli spor ayakkabı ve boğazlı kadın spor ayakkabı modelleri uzak durmanız gerekenlerden. Her ne kadar bağcıklarla daha geniş bir bilek çevresi elde edilebilecek olsa da uzun süreli kullanımda bileklerinizi sıkabilir ve gününüzü mahvedebilirler. Ayak bileğinize baskı uygulamayacak kadın spor ayakkabı modelleri arasından tercihinizi yapabilirsiniz. İçe veya dışa basma, düz taban gibi basış problemleriniz varsa tercihiniz taban desteği sağlayan modellerden yana olmalı. Böylece ayakkabınız size dengeli bir basış sunar.

Konforun ardından gözetmeniz gereken ikinci unsur, kullanım alışkanlıklarınız ve bir çift spor ayakkabıdan ne beklediğiniz. Örneğin ayakkabınızı spor yaparken kullanacaksanız mutlaka hava alan bir malzemeden yapılmış modelleri tercih etmelisiniz. Ayrıca ayakkabınızın tabanı spor yapacağınız zeminle uyumlu olmalı ki egzersiz esnasında kayma, takılma gibi sorunlar yaşamayın. Pratik bir ayakkabıya ihtiyacınız varsa, bağcık bağlamakla uğraşmadan giy-çık yapabileceğiniz bağcıksız spor ayakkabı modellerine bakmanızı tavsiye ederiz. Çoğu kombininizle birlikte kullanabileceğiniz klasik bir model arıyorsanız beyaz ya da siyah spor ayakkabı seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Unutmayın beyaz ve siyah joker renklerdir, doğru eşleştirmeleri yaptığınızda her tarza uyum sağlar.

Kadın Spor Ayakkabı Numara Seçimi

Gün içinde ayaklarınız yorulur ve buna bağlı olarak şişer. Bu yüzden ayakkabı alışverişlerinizi akşam saatlerinde yapmanızı tavsiye ederiz. Böylece tüm gün ayağınızda kalsa bile ayakkabılarınız ayağınızı sıkmaz. Ayrıca iki ayak genelde aynı büyüklükte olmaz, daha büyük olan ayağınızın rahat ettiği numarayı seçmelisiniz.

Kadın spor ayakkabı modelleri arasından size en uygun numarayı saptamak için ayakkabıyı denerken mutlaka o ayakkabıyla giyeceğiniz çorap ayağınızda olsun. Örneğin bazı deri spor ayakkabı modelleri için ince çorap daha uygun olacaktır. Ya da soğuk havalarda kullanacağınız kışlık spor ayakkabı modellerini kalın termal çoraplarla giymeyi tercih ediyor olabilirsiniz. Kötü sürprizlerin önüne geçmek için ayakkabı alışverişi yaparken ayağınızdaki çorabın alacağınız ayakkabıya uygun olduğundan emin olun.

İnternetten ayakkabı alışverişi yaparken ezbere hareket etmeyin, ürün özellikleri kısmından ayakkabının tam kalıp olup olmadığını muhakkak kontrol edin. Kullanılan malzemeden kaynaklı olarak bazen ayakkabılar dar ya da geniş kalıp olarak üretilebilirler. Bu da kendi ayakkabı numaranızdan bir numara küçük ya da bir numara büyük olanı tercih etmeniz gerektiği anlamına gelir.

Kadın Spor Ayakkabı Fiyatları

Her tarza uygun ve her ortamda giyilebilecek çeşidini rahatlıkla bulabileceğiniz kadın spor ayakkabı modelleri, üretildiği malzeme ve onun kalitesine göre farklı fiyat seçeneklerine sahip oluyor. Kaliteli malzemeden yapılan ve oldukça uygun fiyatlı kadın spor ayakkabı modelleri için Ece’nin Butiği’ni kesinlikle ziyaret etmelisiniz. İhtiyaçlarınıza cevap verecek ve size sonsuz konfor sunacak kadın spor ayakkabı modelleri Ece’nin Butiği’nde sizi bekliyor!

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: EN