ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Kadın Süet Bot Modelleri

Kadın süet bot denildiği zaman akla klasik modellerdeki kahverengi bot veya siyah bot çeşitleri gelir.  Farklı tarzlar için farklı tasarımlara sahip olan ürünlerden taba süet bot modelleri, kadınlar ve erkekler için topuklu ve yüksek bilekli ürünleri olabilmektedir. Genel olarak postallara benzeyen yapılarıyla tercih edilen botlarda kahverengi tonlar beğeni toplamaktadır. Topuklu süet bot modelleri kadınlar ve erkekler tarafından ilgi gören şık ürünlerdir. Topuk boyları kadınlar için farklı uzunluklara sahip olurken ince topuk yerine kalın topuklar tercih edilmektedir. Vizon süet bot diğer tasarımlardan farklı olarak parlak yapısıyla dikkat çeker.

Ağır ve şık bir tasarıma sahip olan vizon ayakkabılar özellikle kadınlar tarafından ilgi görmektedir. Dolgu topuk süet bot modelleri erkekler tarafından ilgi gören tasarımlar olurken ayakkabının tabanı ve topuğu birbirine bağlıdır. Şık bir görünüm sağlayan dolgu topuk erkekler tarafından ilgi gördüğü kadar kadınlar tarafından da ilgi ile karşılanmaktadır. Süet çorap bot modelleri bilekleri yüksek olan ve kış aylarında sıcak tutmak adına üretilen ayakkabılar olurken süet yarım bot kategorisi içerisinde yer almaktadır.

Genel olarak süet botlarda bağcık olmamasına karşın bağcıklı süet bot modelleri de tercih edilebilir. Bağcıklı modeller başta erkekler olmak üzere kadınlar tarafından da ilgi görmektedir. Süet botlar geniş renk seçenekleri ile dikkat çekmektedir. Gri süet bot modelleri kahverengi ve siyahtan sonra en fazla tercih edilen renkler arasında yer alırken lacivert süet bot erkekler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Krem süet bot kadınların ilgi gösterdiği ayakkabılar olurken kreme ek olarak kırmızı süet bot tercih edilenler arasında yerini alır.

Süet Bot Nasıl Temizlenir?

Süet üzerindeki lekeleri çıkarmak için süet fırçası veya diş fırçası işini görecektir. Öncelikle ayakkabının üzerinde bulunan lekelerin fırça ile kuru şekilde dairesel hareketlerle temizlenmesi gerekir. Sonrasında nemlendirilen bir bezle dairesel hareketlerle lekenin üzerine sürün ve ardından alanın tamamen kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra, kumaşı tekrar kabartmak için bir fırça kullanın ve böylelikle oradaki lekeleri kolayca çıkartabilirsiniz.

Botunuzu temizlerken bilmeniz gereken birkaç işlem var. İlk önce lekeleri fırçalamanız gerekiyor. Sonrasında nemli bezle tekrar üzerinden geçerek bir daha fırçalamanız gerekmektedir.

Piyasada leke silici olarak kullanılan birçok ürün bulunur. Kirden sonra oluşan leke silicilerle kolaylıkla çıkarabilirsiniz. Eğer leke silici bulamadıysanız, beyaz sirke de işinize yarabilir.

Bazı durumlarda temizlendikce süet tüylenebilir. Bunun içinde jilet kullanabilirsiniz. Tabi jileti kullanırken direkt sert şekilde bir soymadan bahsetmiyoruz. Tüylerin sadece üst kısımlarını alarak Süeti aldığınız günkü haline geri getirebilirsiniz. Bu çoğunlukla önerilen bir yöntem olmamakla beraber, sıkça kullanılması durumunda süet yüzeyi yok edebilir.

Süet Bot Boyanır Mı?

Ayakkabı aldıktan sonra bakımı olan bir üründür. Nasıl aldığınız elbiseleri kıyafetleri temizlemek istiyorsak, ayakkabıda da aynı isteğin olması oldukça olasıdır. Süet botlat deri botlara oranla daha hassas bir malzemeden yapılmıştır. Bu yüzden her boya bu botları boyamak için iyi olmayacaktır.

Deri ayakkabılardan bakımı daha zor olduğu için günlük kullanımda oldukça cesurca bir parça olan süet botlar, kış bitiminde veya kirleri temizlendikten sonra boymak isteyebilirsiniz. Bunun için süetler için özel olarak bulunan süet ayakkabı boyaları işinizi görecektir. Arkasında bulunan talimatlar doğrultusunda nazik bir şekilde botunuzu boyayın. Sonrasında kurutmak adına balkon veya cam önünüze muhafaza etmenizde fayda var.

Süet Bot Su Geçirir Mi?

Botlar, kış aylarında oldukça tercih edilen hatta bazı durumlarda ilkbahara kadar dolaplarımızdan gitmeyen yegane ayakkabı türleridir. Bu kadar uzun süre dolaplarda yer alan ayakkabıları da farklı model ve tarzlarda bulundurmak istemek oldukça doğaldır. Deri ayakkabıları daha çok kullanılsa da bakımı ve giyimi cesaret isteyen süet bot modelleri de tercih edilen bir diğer bot modelidir. Bu model ayakkabıların yüzeyinin tüylü olması ve yumuşak olması akıllara birçok soru getirir. Bunlardan biri olan botların su geçirme durumu ise diğer botlarda olduğu gibidir.

Botların üretim amacı, soğu ayağınızdan uzak tutmakla beraber dışarıdaki kar ve yağmuları da sizden uzak tutmasıdır. Bu yüzden de giydiğiniz botunun yüzeyi nasıl olursa olsun iç yüzeyi neredeyse hepsinde aynıdır. Süet botlar da muadili diğer botlar gibi su geçirmez. Tabı bu bilgi aldığınız ürünlerin kalitesine göre farklılık gösterir. Sadece süetten yapılmış ve arkasında deri veya astar bulunamayan ayakkabıların su geçirmesi oldukça doğaldır. Süet gözenekli bir kumaş türü olmasından kaynaklı astarsız kullanıldığında su geçirir. Bu yüzden ayakkabı seçerken süet ayakkabının ne denli korumalı olduğuna dikkat etmekte yarar var.

Süet Bot Nasıl Genişletilir?

Süet bot hava durumunun sıcak, soğuk veya nemli olmasına bağlı olarak genişleyebilir veya darabilir. Sıcak ve soğuğun bu özelliğini tam tersini kullanarak daralan ayakkabıları genişletmek için kullanabilirsiniz. Örneğin, genellikle yaz sıcağında kullanılmayan ayakkabılar kapalı bir alanda muhafaza edilir. Bu yüzden bu tarz ayakkabılarda geçtiğiniz yaza kıyasla daha dar olduğunu veya kilo aldığınızı düşünmenize neden olur. Bu gibi durumlarda korkmamanızda fayda var. Ayakkabınız sadece daraldı ve tekrar genişletmek oldukça kolay.

Ayakkabıların iç kısımlarında buz kalıpları konularak bekletilir. Buz kalıplarının su geçirmiyor olmasında fayda var. Uzun süre ıslak kalan süetler sonrasında koku yapabilir. Genişletmek isterken süetinizin kötü kokmasını kimse istemez. İçerisi buzlarla dolu bir şekilde kutuda bırakılan ayakkabılar, bir- iki saat içerisinde genişlemeye başlayacaktır.  İçerisinden buzları alarak ayağınıza giydiğinizde istediğiniz genişlikte olduğuna dikkat edin. Bu yüzden bir saat içerisinde genişletme düzeyine göre buzunuzu tutmanızda fayda var.

Süet Bot Ne Zaman Giyilir?

Süet ayakkabılar derilere oranla bazı modellerde sıcak tutan ayakkabı türleridir. Bu yüzden yaz aylarında ve ilkbaharda çok tercih edilen bir ayakkabı türü değildir. Kış aylarında ve sonbaharın yoğun yağmur olduğu dönemlerde tercih edilen bu ayakkabılar kış kombinleri ile oldukça güzel duracaktır. Kışın giydiğiniz boğazlı kazak ve dar paça pantolonla aynı renk süet bir ayakkabı bütüncül bir görüntü oluşturacaktır.

Kadın Süet Bot Fiyatları

Süet malzeme olarak oldukça zor şekil alan ve zorlayıcı bir kumaştır. Bu yüzden de diğerlerine oranla daha fazla hassasiyet gösterilerek hazırlanan süet modeller fiyat konusunda farklılık gösterse de tarzınızı tamamlaması ve ayağınızdaki duruşuyla buna tamamiyle değecektir. Hemen Ece’nin Butiği’ndeki özel tasarımları inceleyebilir, güvenli alışverişin tadını çıkarabilirsiniz!

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR