ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Kadın Kol Çantası Modelleri

Konu kadınlar olunca çantanın ne kadar önemli olduğunu göz ardı etmek imkânsızdır. Her kadının yanına almadan çıkmayacağı tek şey eminiz ki çantalarıdır. Tabi ki bu çantaların kadınların zevklerine, isteklerine ve ihtiyaçlarına göre ayrıldığı aşikâr. Kol çantaları birçok kombinin adeta tamamlayıcısı oluyor. Peki kol çantaları nasıl kombinleniyor, nerelerde kullanılıyor?

Kol Çantası Nerelerde Kullanılır?

Kıyafetlerinizi, makyajınızı ve ayakkabınızı seçtikten sonra tek bir eksiğiniz kalıyor; çantanız! Çanta kadınların görünümlerini tamamlayan en önemli parçadan biridir. Kadınlar tarafından seçilen kol çantasının kullanımı ise oldukça geniş. İster şık kıyafetlerle ister rahat ve gündelik kıyafetlerle olsun, her türlü amaca uyacak kadar çok kol çantası seçenekleri mevcut. Kısacası kol çantaları tam bir hayat kurtarıcı!

Kol çantası, omuzun asılabilecek kadar uzun bir kayışı olan çanta modelleridir. Kayışlı olmasından dolayı kullanımı rahattır ve kullanacağınız yer sayısı daha fazladır. Örneğin; kol çantalarını iş hayatınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Eğer iş hayatınızda çantanıza birçok şey sığdırarak kullanmak istediğiniz bir çanta varsa ancak şıklıktan ödün vermek istemiyorsanız, kol çantası kullanmak tam olarak size göre olacaktır.

Çantalarda kayışlar sıkıca güçlendirildiği için kopmasından korkmayın ve kollarınız serbest, kıyafetiniz tam, özgür bir şekilde işinize gidebilirsiniz. Kol çantasını kullanabileceğiniz diğer yer ise tabi ki şık bir yemek veya eğlence mekanı olabilir. İster mini ister uzun elbise ve eteklerle giyin, görünümünüzde küçük bir kol çantası sizi yüz üstü bırakmayacaktır. Küçük bir kol çantasına hem gerekli olan kartlık, cüzdan, ruj ve benzeri eşyalarınızı taşıyabilir hem de bunu yaparken şıklığınızdan ödün vermezsiniz. Ben küçük çanta kullanamam diyorsanız bir diğer seçeneğimiz ise çoğu insanın tercih ettiği büyük klasik kol çantaları olabilir. Bir anneyseniz ve yanınızda taşımanız gereken çok fazla eşya varsa kol çantaları size yardımcı olacaktır. Seyahatlerde, alışveriş merkezlerinde ve diğer birçok alanda zorlanmadan kullanabilirsiniz.

Kol Çantası Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İlk olarak rahatlığınızı düşünmekte fayda var. Kol çantası seçerken modeli önemli olsa da, konforunuzu göz ardı etmeyin. Çantanızın omuz askısı taşımak için rahat olmalı ve kolunuzun altına bastırılmamalıdır. Sırt çantanızda sık sık büyük eşyalar taşıyacaksanız çantanızın ağırlığını daha rahat idare etmenize yardımcı olacak daha geniş kayışlar olan modelleri tercih edebilirsiniz.

Alacağınız çantayı ne kadar beğenirseniz beğenin, dayanıklılığını göz önünde bulundurmadan satın almamalısınız. Malzemeyi, dikişleri ve fermuarları inceleyin. Çantada herhangi bir aşınma, yıpranma veya zayıflık belirtisi varsa, muhtemelen size fazla kilometre ve zaman kazandıracak bir çanta olmayacaktır. Ayrıca, kısa bir süre içerisinde çöpe atılması bütçenize zarar verecektir.

Her zaman çantanızda sakladığınız temel şeyleri düşünün ve çantanızın bunları barındıracak kadar alana sahip olduğundan emin olun. Çantanız gerekli temellerinize uymuyorsa, bir çantanın yanında taşınma amacı kalmaz. Çantayı işte mi yoksa dışarıya dolaşmaya çıkarken mi kullanacağınıza bağlı olarak, hangi boyutun sizin için en anlamlı olduğunu belirlemenize yardımcı olabilir. Örneğin dışarıda dolaşmaya sık sık çıkan ve genel olarak kalabalığın içinde olan biriyseniz bir fermuar ya da düğmesi olan bir kol çantası tercih etmek çalınabilecek malları önlemek için akıllıca bir karardır. Çoğu kol çantaları, iç ve dış ceplerin yanı sıra bölme ayırıcılar gibi düzenleme yerlerine sahiptir. Cüzdan veya kartlık, cep telefonu için iç bölmeler, sürgülü cepler ve diğer özelliklere sahip çantalar da mevcuttur. Çantanızda düzenli olarak tuttuğunuz şeyleri düşünün ve onları tutabilecek ve düzenleyebilecek kol çantaları tercih edin.

Bu küçük bir gereklilik gibi görünebilir ancak hiçbir kıyafetinizle uyuşmayan bir çanta almak oldukça mantıksızdır. Bir çanta satın aldığınızda, gardırobunuzla iyi eşleşecek bir çanta bulmak önemlidir. Tarzınızla iyi uyuşmayan bir çanta satın alırsanız, kendinize uygun yeni kıyafetlere daha fazla para harcadığınızı veya daha da kötüsü, neredeyse hiç kullanmadığınızı göreceksiniz. Ayrıca, kendinizin ve çevrenizin sakarlık faktörünüzü de göz önünde bulundurun; bir şeyleri dökme eğiliminiz veya küçük bir çocuğunuz varsa açık renkli bir çanta kullanmak mantıklı olmayacaktır.

Kol Çantası Nasıl Kombinlenir?

Kol çantası takmak her kıyafetle iyi görünen şık ve eğlenceli bir seçenek. Daha rahat bir görünüm mü istiyorsunuz yoksa şık mekanlarda mı takmak istiyorsunuz? Her şekilde kol çantaları sizin yanınızda olacaktır. Sezon veya etkinlik ne olursa olsun, sevimli bir kol çantasının asla modası geçmiyor gibi görünüyor. İşte kol çantanızı kombinleyebilmenizin birkaç yolu:

Rahat ve Günlük Kıyafetlerle

Jean üstüne beyaz bir tişört ve spor ayakkabıyla gidecek en iyi seçeneklerden biri kol çantasıdır. Standart boyutta, sade bir kol çantası hem görünümünüzü tamamlayacak hem de gerekli eşyalarınızı koymanızı sağlayacaktır.

Şık Elbiselerle

Şık ve iddialı bir elbiseyle eksik olan tek şey tabi ki siyah deri bir kol çantası. Koyu renkli, şık elbiseler siyah çantalarla iyi gider. Siyah deri kol çantasının yakışmayacağı herhangi bir kombin olamaz ancak yine de daha da şık ve çekici bir görünüme sahip olmak istiyorsanız bazı altın ve gümüş zincir detaylarına sahip olan kol çantalarını seçmeniz yardımcı olabilir. Çantanızda altın zincir ve altın detaylar varsa, sıcak tonlu elbiseler veya kıyafetlerle harika görünecek. Ayrıca altın takılarla birbirlerine uyumlayabilirsiniz. Eğer gümüş rengi ayrıntılar tercih etmek istiyorsanız soğuk tonlu elbiseler veya kıyafetlerle kombinleyebilirsiniz. Çantanız siyahsa, kahverengi kemeri kullanabilirsiniz, ancak başka bir renkli ayakkabı kullanabilirsiniz.

Spor Şıklığı Yakalamak

Düz ve sade bir elbise tercih etmek istiyorsanız ancak yine de çok sıkıcı olmak istemiyorsanız klasik düz ancak renkli bir kol çantası seçebilirsiniz. Beklenmedik bir renk patlaması getiren harika bir kol çantasıyla spor şık görünümünüzü bir sonraki seviyeye taşıyabilirsiniz.

Kol Çantası ve Kıyafet Uyumunda Renkler Nasıl Olmalı?

Kıyafetler ve çantalar eksiksiz görünümü yaratırken adeta birlikte çalışırlar. Kıyafetiniz veya diğer aksesuarlarınız ne kadar harika olursa olsun, mükemmel son dokunuş iyi bir çantadan gelir. Bu nedenle, görünümünüzü bir sonraki seviyeye yükseltmek için, kıyafetinizle birlikte çantanızı dikkatli bir şekilde seçmeniz gerekir.

Çantanızı seçerken kıyafetlerin giyileceği mekan, kıyafetlerdeki desenler ve amacınızı göz önünde bulundurmalısınız. Genel olarak konuşursak, büyük çantalar rahatlatıcı bir hava verir, küçük çantalar sofistike bir görünüm sağlar. Bu yüzden büyük çantalar gündelik çantalarla, küçük çantalar ise resmi ve şıklarla gider.

Kıyafet ve çanta arasında çok fazla eşleşme, renk benzerlikleri görünümünüzü monoton gösterebilir. Bu yüzden kombinlerken çok fazla monoton olmadan renk uyumu sağlamak önemlidir. Hatırlanması gereken önemli bir temel kural, her zaman bir nötr renk giymeniz gerektiğidir. Örneğin beyaz veya gri bir ayakkabı giyecekseniz turuncu, mavi, yeşil gibi eğlenceli renklere sahip çantalar seçebilirsiniz. Eğer düz renk bir elbise giyecekseniz deri dokulu veya ekstra bir aksesuara sahip çantalar seçebilirsiniz.

Kol Çantası Nasıl Temizlenir?

Tabi ki her çantanın yapısına, şekline göre temizleme şekilleri değişebilmektedir. Eğer günlük, içi astarlı bir kol çantanızı temizleyecekseniz ilk olarak çantanın içindeki tüm çöpleri ve gereksiz materyalleri çıkartın. Daha sonra iç astarı temizlemek adına küçük, yumuşak bir vakum ile içini temizleyin. Deri bir kol çantasını temizlemek için ise profesyonellere emanet edin. Deneyime sahip oldukları için, özellikle zorlayıcı bir lekeniz varsa profesyoneller genellikle en iyi seçenektir. Çantanız temizlendikten sonra, havalandırması iyi olan bir alanda doğal olarak kurumaya bırakın.

Kol Çantası Hangi Kola Takılır?

Aslında düşünüldüğünde rastgele bir seçenek gibi görünse de kol çantasını gün içinde omuzlarınıza yük olmayacak şekilde eşit sürelerde omuzlarınıza takmanız sağlığınız açısından en iyisidir. Dikkat etmediğiniz sürede zamanla sürekli taktığınız kolunuz veya omzunuzda sağlık problemleri yaşayabilirsiniz.

Kadın Kol Çantası Fiyatları

Kadın kol çantası fiyatları üretilen malzeme gibi faktörlere bağlı olarak şekilleniyor. Ece’nin Butiği’nde farklı kol çantası modelleri tüm fiyatlara hitap ediyor. Hemen en özel tasarımlı inceleyerek kaliteye uygun fiyatla sahip olabilirsiniz!

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR